BL Profutura DUOBIOTIK Packshot_helisa.png

Bebilon PROfutura DUOBIOTIK 2. Nasza najbardziej zaawansowana formuła.

Mleko mamy jest najlepsze...

Mleko mamy zawiera kluczowe składniki odżywcze w odpowiedniej ilości i proporcji, które razem tworzą wyjątkową kompozycję, korzystnie wpływającą na harmonijny rozwój organizmu dziecka.

Dlatego Towarzystwa naukowe oraz eksperci w dziedzinie żywienia dziecka, w tym Polskie Towarzystwo Gastroenterologii, Hepatologii i żywienia Dzieci, a także Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) rekomendują, by przez pierwsze 6 miesięcy życia niemowlę było karmione wyłącznie piersią, a następnie kontynuowane wraz z rozszerzaniem diety dziecka.

Ale nie zawsze karmienie piersią jest możliwe...

Karmieniu piersią mogą towarzyszyć trudności – szczególnie na początku laktacji. Wiele kobiet przyznaje się, że spotkały je takie problemy.

  • Z badań wynika, że prawie wszystkie przyszłe mamy (ponad 90%) deklarują, że chcą karmić piersią i chcą to robić jak najdłużej*.
  • W pierwszych miesiącach życia dziecka prawie 40% mam z różnych powodów karmi lub dokarmia swoje dziecko mlekiem modyfikowanym**.

Jednym z głównych powodów wprowadzenia mleka modyfikowanego jest niski przyrost masy ciała niemowlęcia. Chociaż w takiej sytuacji warto walczyć o utrzymanie laktacji, to dokarmianie mlekiem modyfikowanym często jest koniecznym rozwiązaniem, aby wspierać prawidłowy rozwój dziecka.

Przed podjęciem decyzji o wprowadzeniu mleka modyfikowanego należy zasięgnąć opinii osób posiadających kwalifikacje w dziedzinie medycyny, żywienia, farmacji lub innych specjalistów zajmujących się opieką nad matkami i dziećmi.

*Karmienie piersią w Polsce Raport 2015 (kobiety.med.pl)
**U&A 2018, Kantar TNS

BL Profutura hex_kropla_zeskal.png

Gdy wyłączne karmienie piersią nie jest możliwe...

Niezależnie od powodu, z jakiego mama nie może kontynuować wyłącznego karmienia piersią warto skonsultować się z lekarzem. Z myślą o wspieraniu prawidłowego wzrostu i rozwoju młodego organizmu mama powinna wybrać odpowiednie mleko modyfikowane. Wyniki najnowszych badań nad składem pokarmu kobiecego pozwalają na stworzenie zaawansowanych formuł mlek modyfikowanych, które pomagają wspierać prawidłowy rozwój dziecka.

Bo każda mama, bez względu na to, w jaki sposób karmi dziecko, chce dla niego jak najlepiej.

Ten produkt jest dostępny online:

Kup bez wychodzenia z domu

olmed-logo
arrow
image 54.png
arrow
wapteka-logo
arrow
cefarm-logo
arrow

Poznaj składniki w mleku następnym Bebilon Profutura 2

Niezależnie od powodu, z jakiego mama nie może kontynuować wyłącznego karmienia piersią

hex_01_zeskal.png

Unikalna kompozycja oligosacharydów GOS/FOS

Unikalna kompozycja oligosacharydów GOS/FOS – odwzorowuje kompozycję oligosacharydów mleka matki.

BL Profutura hex_02_zeskal.png

Nasz najwyższy poziom HMO*

Nasz najwyższy poziom HMO* (oligosacharydów mleka kobiecego): 2’FL i 3’GL, naturalnie występujących w mleku matki. 3’GL powstaje w wyniku naszego unikalnego procesu.
Oligosacharydy mleka kobiecego zwane z ang. HMO (Human Milk Oligosaccharides) to wyjątkowe i niepowtarzalne składniki, ponieważ stanowią kompozycję ponad 1000 różnych oligosacharydów.

*Wśród mlek następnych Nutricia

BL Profutura hex_03_zeskal.png

Wyjątkowy profil kwasów tłuszczowych

  • Omega 3 (DHA i ALA) – dla rozwoju mózgu
  • Omega 6 (AA) – naturalnie występujący w mleku matki
  • OPO** - występujący w mleku matki

Mleko mamy zawiera idealnie dopasowany do potrzeb dziecka profil kwasów tłuszczowych. Kluczową rolę w rozwoju mózgu odgrywają szczególnie długołańcuchowe, wielonienasycone kwasy tłuszczowe.

**Struktura tłuszczu zawierająca β-palmitynian, naturalnie występujący w mleku matki

BL Profutura hex_04_zeskal.png

Witaminy i składniki mineralne*** – w odpowiednich ilościach, w tym:

  • A, C i D – ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego
  • B2 (ryboflawina) – wpływa na prawidłowy metabolizm energetyczny
  • Żelazo i jod – ważne dla rozwoju poznawczego
  • Cynk – niezbędny dla prawidłowego wzrostu

Mleko mamy to źródło witamin i składników mineralnych. Zawiera optymalne ilości witamin, takich jak: A, E, C czy z grupy B, natomiast stężenie witamin D oraz K jest mniejsze, więc muszą być one suplementowane.

***Zgodnie z przepisami prawa

BL Profutura hex_05_zeskal.png

Nowoczesne opakowanie - zwiększa komfort użytkowania

BL Profutura packshot_skladniki.png

Żywienie dziecka w okresie 1000 pierwszych dni życia

Kluczowy dla rozwoju okres 1000 pierwszych dni życia to czas od poczęcia przez pierwsze lata życia. Jest to etap najintensywniejszego wzrostu i rozwoju.

Sposób żywienia od wczesnych chwil życia ma wpływ na prawidłowy rozwój dziecka teraz i w przyszłości.

Mleko matki jest najlepsze dla dziecka.

*Wśród mlek następnych Nutricia.
**Zgodnie z przepisami prawa.

Po 1. urodzinach kontynuuj podawanie dziecku Bebilon Profutura 3, a następnie Profutura 4

1000 pierwszych dni życia dziecka to wyjątkowy czas dla jego organizmu.

Zbilansowany sposób żywienia jest jednym z elementów wspierających prawidłowy rozwój dziecka.

Jadłospis rocznego malucha powinien nadal różnić się od jadłospisu dorosłych – być odpowiednio zróżnicowany oraz bogaty w niezbędne składniki odżywcze, ważne dla rozwoju młodego organizmu. Zarówno ich nadmiar, jak i niedobór w diecie może mieć wpływ na to, w jaki sposób rozwija się dziecko.

Karmienie piersią wraz z urozmaiconą dietą jest rekomendowanym sposobem żywienia niemowląt i małych dzieci.

iJourney_BL Profutura duobiotik_mobile.png
BL Profutura Journey_duobiotik_wer4.png

Poznaj nasze nowe opakowanie

Placeholder

Jak wprowadzić nowe mleko modyfikowane do diety niemowlęcia?

Drodzy Rodzice, często pytacie nas o zmianę sposobu karmienia dziecka i wprowadzenie do jego diety nowego produktu. Wiemy, że martwicie się, czy dziecko zaakceptuje nową mieszankę. Są też różne powody, dlaczego decydujecie się na zmianę – np. przejście z mleka następnego na mleko typu junior, specjalne potrzeby żywieniowe dziecka czy wreszcie sytuacje, w których dany produkt znika z rynku i musicie jak najszybciej podjąć decyzje o tym, jaki produkt wybierzecie dla swojego malucha. Z myślą o Was i różnych sytuacjach przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z wprowadzaniem nowego mleka modyfikowanego do diety maluszka.

Jak wprowadzić nowe mleko modyfikowane do diety niemowlęcia?

Drodzy Rodzice, często pytacie nas o zmianę sposobu karmienia dziecka i wprowadzenie do jego diety nowego produktu. Wiemy, że martwicie się, czy dziecko zaakceptuje nową mieszankę. Są też różne powody, dlaczego decydujecie się na zmianę – np. przejście z mleka następnego na mleko typu junior, specjalne potrzeby żywieniowe dziecka czy wreszcie sytuacje, w których dany produkt znika z rynku i musicie jak najszybciej podjąć decyzje o tym, jaki produkt wybierzecie dla swojego malucha. Z myślą o Was i różnych sytuacjach przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z wprowadzaniem nowego mleka modyfikowanego do diety maluszka.

Jeśli dysponujecie pewnym zapasem dotychczas stosowanego produktu, zalecamy, aby stopniowo zastępować go nowym mlekiem modyfikowanym. Zaleca się, aby przejście z karmienia jednym mlekiem modyfikowanym na inne przeprowadzać stopniowo, zmniejszając liczbę podawanych w ciągu dnia porcji dotychczas stosowanego produktu, a jednocześnie zwiększając liczbę podawanych w ciągu dnia porcji nowego mleka modyfikowanego.

Na początek można podawać dziecku porcję nowego mleka modyfikowanego tylko raz w ciągu dnia. Tak można karmić przez kolejne 2-3 dni. Jeśli dziecko zaakceptuje nowy produkt, kolejnego dnia nowym mlekiem modyfikowanym można zastąpić dwa posiłki i tak dalej. Nowy produkt można też wprowadzać co drugi lub trzeci dzień.

Jeśli nie posiadacie już zapasu dotychczas stosowanego produktu, nowe mleko modyfikowane można podawać, pomijając jego stopniowe wprowadzanie do diety. Jednocześnie warto przy tym uważnie obserwować reakcję niemowlęcia na nowy produkt, ponieważ w przypadku zmiany formuły, tak jak w przypadku wprowadzania do diety dziecka każdego innego nowego produktu, niektóre dzieci potrzebują czasu, aby ją zaakceptować.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących zmiany i sposobu wprowadzania nowego mleka modyfikowanego do diety niemowlęcia zalecamy konsultację z lekarzem pediatrą, który najlepiej zna dziecko.

Tak, choć należy tu zaznaczyć, że czym innym jest bezpieczeństwo samego produktu, a czym innym proces zmiany. Wszystkie dostępne na rynku mleka modyfikowane muszą być bezpieczne i spełniać podstawowy warunek – dostarczać niemowlęciu składniki niezbędne dla jego prawidłowego rozwoju, a skład takich produktów jest regulowany przepisami prawa[1]. Ale bezpieczeństwo produktu nie wpływa na to, jak dziecko zareaguje na zmianę. Dlatego tak ważne jest, by uważnie obserwować malucha, zwłaszcza jeśli jest to znacząca zmiana, np. z jednej mieszanki na drugą, innej marki. Tu warto pamiętać, że mleka modyfikowane przeznaczone dla niemowląt mogą się między sobą różnić, m.in. zaawansowaniem technologicznym receptury czy dodatkiem składników, których działanie potwierdzone jest badaniami klinicznymi, dlatego wybór produktu warto skonsultować z lekarzem pediatrą.

1 Rozporządzenie delegowane komisji (UE) 2016/137 z dnia 25 września 2015 r. uzupełniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 609/2013 w odniesieniu do szczegółowych wymogów dotyczących składu preparatów do początkowego żywienia niemowląt i preparatów do dalszego żywienia niemowląt oraz informacji na ich temat, a także w odniesieniu do informacji dotyczących żywienia niemowląt i małych dzieci.

Stopniowe wprowadzanie nowego mleka modyfikowanego do diety niemowlęcia powinno trwać kilka dni, dlatego do tej zmiany warto podchodzić z cierpliwością. Na początek można podawać dziecku porcję nowego mleka modyfikowanego tylko raz w ciągu dnia. Tak można karmić przez kolejne 2-3 dni. Jeśli dziecko zaakceptuje nowy produkt, kolejnego dnia nowym mlekiem modyfikowanym można zastąpić dwa posiłki i tak dalej. Nowy produkt można też wprowadzać co drugi lub trzeci dzień.

Każde dziecko jest inne, dlatego w przypadku zmiany mleka modyfikowanego, tak jak w przypadku wprowadzania do diety każdego innego nowego produktu, niektóre dzieci mogą potrzebować czasu, aby je zaakceptować. Właśnie dlatego podczas tej zmiany warto uważnie obserwować reakcję niemowlęcia/małego dziecka na nowy produkt, a w razie jakichkolwiek pytań skonsultować się z lekarzem pediatrą.

Wprowadzenie nowego produktu do diety to dla dziecka duża zmiana. Właśnie dlatego warto, aby przeprowadzić ją stopniowo, w odpowiednim czasie – kiedy maluszek jest spokojny, a także z cierpliwością. Niektóre dzieci mogą potrzebować czasu, aby zaakceptować nowe mleko modyfikowane – tak samo jak każdy inny nowy produkt, który jest im podawany. Jeśli u dziecka pojawią się jakiekolwiek dolegliwości, które będą rodziców niepokoiły, zalecamy, aby skonsultować się z lekarzem pediatrą.

Zachęcamy, aby nowe mleko modyfikowane wprowadzać do diety maluszka stopniowo – niekiedy potrzebuje on bowiem czasu, aby zaakceptować nowy produkt, który jest wprowadzany do jego diety. Jeśli po kilku dniach niemowlę nie zaakceptuje nowego mleka modyfikowanego, zachęcamy, aby skonsultować się z lekarzem pediatrą, który najlepiej zna maluszka i zaproponuje rozwiązanie dopasowane do jego potrzeb.

Infogafika zmiana mleka
Infogafika zmiana mleka

Chcesz porozmawiać o rozwoju i żywieniu Twojego dziecka?

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Chcesz porozmawiać o rozwoju i żywieniu Twojego dziecka?