Szkoła rodzenia bez wychodzenia z domu

4 min
Kobieta w ciazy trzyma laptopa na nogach lezac na lozku

Szkoła rodzenia to ważny etap w przygotowywaniu się do macierzyństwa. Na kurs warto zapisać się po 20. tygodniu ciąży. Co jeśli mama nie ma możliwości wyjścia z domu lub w najbliższej szkole rodzenia nie ma dostępnych miejsc?

Kobieta w ciazy trzyma laptopa na nogach lezac na lozku
Kobieta w ciazy trzyma laptopa na nogach lezac na lozku

Szkoła rodzenia nie jest obowiązkowa, jednak każda młoda mama powinna uczęszczać na kurs, aby jak najlepiej przygotować się do porodu, połogu i pierwszych chwil z noworodkiem. W szkole rodzenia spotkasz się z wykwalifikowaną położną, fizjoterapeutą lub trenerem dla kobiet w ciąży oraz innymi specjalistami, którzy pomogą przejść przez najważniejsze chwile, które jeszcze przed tobą.

Co daje młodym rodzicom szkoła rodzenia?

W szkole rodzenie dowiecie się, jakie są oznaki zbliżającego się porodu, jak przebiega sam poród i co dzieje się w połogu. Instruktorzy przekarzą cię także wiele cennych informacji o karmieniu piersią oraz jak opiekować się noworodkiem i co jest ważne przy jego pielęgnacji. 

"Świetnie zestawienie najważniejszych informacji dla przyszłej Mamy. Dzięki szkole rodzenia BebiProgram dowiedziałam się jakie błędy popełniałam podczas karmienia piersią." Ewa S.

Ile trwają zajęcia w szkole rodzenia?

W zależności od szkoły rodzenia zajęcia mogą trwać od kilku tygodniu do 2-3 miesięcy. Częstość spotkań również jest różna – najczęściej są to 1-2 spotkania w tygodniu po około 1,5-2 godziny.  Można skorzystać także z kursów weekendowych - niektóre stacjonarne szkoły rodzenia oferują szybki i intensywny kurs dla zapracowanych lub zajętych w tygodniu rodziców.

Co zrobić, gdy nie możesz uczęszczać na zajęcia szkoły rodzenia?

Interaktywna szkoła rodzenia BebiProgram jest rozwiązaniem dla kobiet, które nie mogą opuścić domu lub nie są w stanie zapisać się do najbliższej szkoły rodzenia. Szkoła Rodzenia BebiProgram jest online - dostępna o każdej porze dnia i nocy. Dla mam uczęszczających na zajęcia stacjonarne, Szkoła Rodzenia BebiProgram to także bardzo dobra okazja do powtórzenia ważnych informacji czy uzupełniania wiedzy tuż przed rozwiązaniem. Kurs można przechodzić w domowym zaciszu – wystarczy dostęp do internetu.

Czym jest interaktywna szkoła rodzenia online?

To narzędzie, które przeprowadzi cię przez każdy etap od poczęcia, przez ciążę, poród, połóg i opiekę nad dzieckiem. Szkoła rodzenie BebiProgram podzielona jest na sześć modułów, a każdy z nich kończy się testem sprawdzającym wiedzę z danego zakresu. Moduły dostępne w naszej szkole rodzenia to:

  • Ciąża – znajdziesz tu kalendarz ciąży. Dowiesz się, jak przebiega tydzień po tygodniu. Otrzymasz informację o niezbędnych badaniach, które powinnaś wykonać w każdym trymestrze.  Udostępniony jest także kalkulator BMI, który pomoże ci w kontrolowaniu przyrostów masy ciała. W tej części dowiesz się więcej o diecie w ciąży, przygotowaniu do porodu. Otrzymasz narzędzie umożliwiające  przygotowanie planu porodu, który możesz mieć ze sobą w szpitalu.
  • Poród – dowiesz się jak przebiega i co dzieje się w jego poszczególnych fazach. Czym jest porób fizjologiczny, jak się objawia i co ze znieczuleniem w trakcie akcji porodowej. Otrzymasz także informacje o przygotowaniu wyprawki do szpitala. Dzięki tej części lepiej przygotujesz się na rozwiązanie ciąży i powitanie Twojego dziecka na świecie. 
  • Połóg – uzyskasz cenne informacje o pielęgnowaniu ciała po porodzie i o zmianach, jakie zajdą w czasie połogu. Dowiesz się, jak powinna teraz wyglądać Twoja dieta.
  • Noworodek i niemowlę – ten moduł dostarcza najważniejszych informacji z zakresu, rozwoju i odżywiania niemowlęcia. Dowiesz się czym jest ulewanie i jak sobie radzić z innymi dolegliwościami u dziecka. Obejrzysz filmy instruktażowe dotyczące pielęgnacji niemowlęcia. Uzyskasz porady o  sposobach ułożenia dziecka do snu, przewijaniu i pielęgnacji. Poznasz kalendarz szczepień – obowiązkowych i dodatkowych.
  • Karmienie piersią – wszystko o mleku matki, dolegliwościach związanych z laktacją problemami i wyzwaniami związanymi z karmienie piersią. W tym module poznasz także najważniejsze zasady żywienia niemowląt. 
  • Ćwiczenia z instruktorką – nasza specjalistka, Katarzyna Witek przygotował serię ćwiczeń idealnych dla kobiet w ciąży. Obejrzyj video i bądź aktywna przez całą ciąże i przygotuj się odpowiednio do porodu.

Szkoła rodzenia Bebiprogram jest bezpłatna. Jeśli chcesz skorzystać z naszych materiałów – zarejestruj się lub zaloguj i przygotuj wraz z ekspertami BebiProgram do ciąży, porodu, połogu i opieki na nowonarodzonym dzieckiem. 

Mamy uwielbiają szkołę rodzenia BebiProgram – poznaj ich opinie:

Bardzo przydały mi się informacje uzyskane w Szkole Rodzenia BebiProgram. Moja wiedza znacznie się powiększyła. Świetną opcją są dodane filmy instruktażowe w prosty i zrozumiały sposób pokazują jak dbać o maleństwo. Na pewno będę polecać tę szkołę innym kobieta w ciąży. Bardzo dziękuję ;)  Nikola G.

Szkoła Rodzenia BebiProgramu pomogła mi przygotować się do czasu porodu. Dowiedziałam się, jak pielęgnować moje Maleństwo. Program zawarty w Szkole Rodzenia był dla mnie pomocny i na pewno wrócę do niektórych jego części jeszcze przed porodem by być lepiej przygotowaną. Dziękuję wszystkim za realizację Szkoły Rodzenia - jest bardzo pomocna, a poradniki dołączone do poszczególnych działów są czytelne i ułatwiają szybki powrót do materiału. Pozdrawiam Szczęśliwa Mama Karolina W.

Rewelacyjna alternatywa  dla szkoły stacjonarnej. Fajne, przystępnie napisane artykuły. Patrycja P.

Bardzo rzetelnie przygotowane moduły. Jasny i przejrzysty wypunktowany materiał. Możliwość powrotu do lekcji w każdej chwili. Super ćwiczenia. Polecam przyszłym mamom:) Anna G.

Szkołę Rodzenia BebiProgram uważam za bardzo pomocny, nie wszystkie mamy mają możliwość uczęszczania do stacjonarnej szkoły rodzenia. Zarówno wiedza teoretyczna jak i przedstawiona na filmach wiedza praktyczna w pełni wyczerpuje temat przygotowania się do roli rodzica. Dziękuję za tak profesjonalne podejście i zaspokojenie mojej żądzy wiedzy:) Będę polecać Waszą Szkołę z czystym sumieniem. Pozdrawiam Anna K.

Oceń ten artykuł: