III trymestr ciąży

III trymestr ciąży rozpoczyna się od 28. tygodnia i trwa do jej rozwiązania, czyli 39-40. tygodnia ciąży. W tym czasie brzuszek ciążowy jest już coraz bardziej widoczny, a ruchy dziecka – mocno wyczuwalne. III trymestr ciąży to czas przygotowań na narodziny nowego członka rodziny – możesz zapisać się do szkoły rodzenia, rozpocząć kompletowanie wyprawki dla noworodka, a także urządzać dla niego pokoik. Sprawdź, jak przebiega III trymestr ciąży – tydzień po tygodniu.
 • 27. tydzień ciąży

  Rozpoczęłaś właśnie III trymestr ciąży. Zmiany w Twoim organizmie nabierają szaleńczego tempa. Sprawdźmy, jak ma się dziecko w Twoim łonie.

 • 28. tydzień ciąży

  28. tydzień ciąży Jesteś ciekawa, jak przebiega Twoja ciąża tydzień po tygodniu? Sprawdź, jak rośnie Twoje dziecko i jak zmienia się Twoje ciało w 28. tygodniu ciąży, który jest początkiem 7 miesiąca i III trymestru ciąży.

 • 29. tydzień ciąży

  Twoje dziecko w 29. tygodniu ciąży waży około 1200 g. To już całkiem dużo, ale do porodu przybędzie mu jeszcze dodatkowe minimum 1500 g. W ostatnim trymestrze ciąży dziecko rośnie i zwiększa swoją masę wyjątkowo szybko.

 • 30. tydzień ciąży

  Sprawdź, jak w 30. tygodniu ciąży rośnie Twoje dziecko i jak zmienia się Twoje ciało. Poród zbliża się wielkimi krokami!

 • 31. tydzień ciąży

  Za Tobą już zdecydowanie większa część ciąży. Powoli zaczynasz zbliżać się już do jej końca. Zobaczmy, co słychać u Twojego dziecka.

 • 32. tydzień ciąży

  Częste ruchy dziecka oraz rosnący brzuch ciążowy – tak w skrócie można opisać 32. tydzień ciąży. Zobacz, co zmienia się w tym czasie w Twoim organizmie.

 • 33. tydzień ciąży

  Z każdym dniem coraz bardziej zbliżasz się do długo wyczekiwanego momentu porodu. Sprawdź, na jakie aspekty ciąży warto zwrócić uwagę w 33. tygodniu.

 • 34. tydzień ciąży

  W 34. tygodniu ciąży Twoje dziecko jest już na tyle dojrzałe, że nawet w przypadku porodu przed czasem będzie w stanie już samodzielnie oddychać! Ma już także wykształcone wszystkie inne ważne do życia organy.

 • 35. tydzień ciąży

  Do porodu pozostało niewiele czasu – już niedługo będziesz mogła przytulić swoje dziecko! Sprawdź, jak ono teraz rośnie i jak zmienia się Twoje ciało w 35. tygodniu ciąży.

 • 36. tydzień ciąży

  Do porodu pozostało już niewiele czasu – ok. miesiąc. Zapewne nie możesz się doczekać momentu, kiedy weźmiesz swoje dziecko na ręce. Czy jesteś przygotowana na tę chwilę?

Zapoznaj się z tematami dotyczącymi ciąży

Kobieta w ciazy przygotowuje posilek z dzieckiem

Dieta w ciąży

Sprawdź, co jeść w ciąży, a także czego unikać i jak komponować codzienną dietę w ciąży.

Sprawdź artykuły
karmienie-piersia 1.png

Karmienie piersią

Zapoznaj się z artykułami i poradami dla mam karmiących piersią.

Sprawdź artykuły
dieta-czas-laktacji (1).png

Dieta w czasie laktacji

Zapoznaj się z artykułami i poradami żywieniowymi dla mam w trakcie laktacji.

Sprawdź artykuły