Biegunka (potocznie nazywana rozwolnieniem) nie jest chorobą, ale objawem informującym o tym, że w organizmie dzieje się coś nie tak.
Rozstępy najczęściej dają o sobie znać ok. 5. miesiąca ciąży poprzez swędzącą skórę – to ostatni moment aby rozpocząć z nimi walkę.
Obrzęki najczęściej występują w okolicach kostek, całych nóg, palców rąk jak też na twarzy, głównie pod oczami. Często towarzyszy im wrażenie drętwienia i mrowienia w kończynach oraz uczucie ciężkich nóg.
Za wystąpienie tych dolegliwości odpowiedzialne są zmiany stężeń hormonów (progesteronu i gonadotropiny kosmówkowej) w czasie ciąży. Dowiedz się, jak jeść w ciąży aby zminimalizować przykre dolegliwości.
Cukrzyca ciążowa to zaburzenie tolerancji węglowodanów, które wystąpiło lub po raz pierwszy zostało zdiagnozowane w ciąży, zwykle między 24. a 28. tygodniem.
Ciąża to wyjątkowy stan. Zanim urodzi się dziecko, kobieta powinna szczególnie zadbać o swoje zdrowie. W ciąży mogą pojawić się nie tylko uporczywe dolegliwości, ale także choroby, które mogą zagrażać bezpieczeństwu matki i dziecka.
Każdy ból lub inny niepokojący objaw w ciąży może być przyczyną stresu u przyszłej mamy. W takiej sytuacji pojawia się pytanie: czy powinnam zgłosić się do lekarza?
Położenie środka ciężkości zmienia się u kobiet w ciąży dosłownie przez cały okres 9. miesięcy. jest to związane z rosnącym dzieckiem i rosnącym brzuchem mamy. Problemy z równowagą pojawiające się w trakcie ciąży mogą mieć różne przyczyny takie jak: spadek stężenia glukozy we krwi, nagłe zmiany ciśnienia, uciskanie żyły głównej przez powiększającą się macicę, zmiany w narządach wewnętrznych mamy, zmiana środka ciężkości.
Za samopoczucie kobiety w ciąży odpowiada wiele czynników. Czasami możesz mieć wrażenie, że Twoje zmysły po prostu oszalały. Najbardziej wrażliwy na zmiany hormonalne jest zmysł wzroku.
Wyostrzenie węchu i związane z tym często mdłości to jedne z pierwszych objawów ciąży – wrażliwe powonienie będzie Ci najbardziej doskwierać w I trymetrze ciąży.