BL-Szkola-Rodzenia-Bebiprogram-Hero.png

Metryczki dla dziecka

Stwórz pamiątkową metryczkę dla swojego dziecka. Skorzystaj z kreatora metryczek, podaj informacje o Maluszku i stwórz piękną pamiątkę. Prześlij metryczkę dziecka do rodziny i znajomych.

Aby utworzyć infografikę, musisz być zalogowany

Przejdź do strony logowania

Dołącz do BebiProgram i przejdź do kreatora metryczek!

Metryczka dla dziecka – co to jest?

Metryczka dziecka do spersonalizowana grafika, która zawiera szereg informacji o Maleństwie. Najczęściej podaje się: datę urodzenia, wagę, wzrost, kolor oczu, imiona rodziców. Warto dodać również zdjęcie Malucha. Metryczka może być pamiątką z narodzin dzidziusia, ale również świetnym sposobem na poinformowanie najbliższych, że dziecko już jest na świecie.

Jak zrobić metryczkę dla dziecka?

Skorzystaj z naszego kreatora metryczek. Wybierz wzór swojej metryczki, podaj najważniejsze informacje, dodaj zdjęcie. Metryczkę zapisz i pobierz. Możesz ją wydrukować lub przesłać mailem w formie elektronicznej.

Jak wykorzystać metryczkę?

  • Wyślij znajomym metryczkę ze wspaniałą nowiną
  • Zaproś dziadków na wizytę zapoznawczą z wnukiem
  • Pochwal się narodzinami w mediach społecznościowych
  • Zachowaj metryczkę na pamiątkę

Sprawdź wiedzę o ciąży

Sprawdź swoją wiedzę o ciąży i weź udział w Szkole Rodzenia

Dowiedz się więcej

Jak wygenerować metryczkę dla dziecka?

Aby wykonać metryczkę dla dziecka, wystarczy zalogować się lub założyć konto w naszym serwisie. Potrzebny jest jedynie adres e-mail i data urodzenia dziecka. Z informacji potrzebnych do stworzenia metryczki potrzebna będzie data porodu, wiek maluszka, kolor oczu, włosków oraz zdjęcie. Dodatkowo w naszym generatorze metryczek dla dzieci dodać można ważne umiejętności np. „już siadam” lub „podnoszę główkę” oraz ulubione czynności np. „lubię spać” czy „lubię przytulać się do mamy.

Generowanie metryczki krok po kroku

Po zalogowaniu się do swojego konta wybierz opcję „stwórz metryczkę” – otworzy się formularz z polami do wypełnienia. Najpierw na samej górze dodaj zdjęcie – i ustaw je tak, aby jak najlepiej było widać buzię maluszka. Następnie wpisuj dane w kolejne pola: wiek dziecka, kolor oczu etc. Na koniec wybierz „generuj metryczkę”. W kolejnym kroku możesz pobrać obrazek i wykorzystać do w dowolny sposób: udostępnić w social mediach czy wysłać najbliższym. Warto generować metryczki regularnie, na przykład co miesiąc, aby najbliżsi, jak chrzestni, ciocie, wujkowe czy dziadkowie byli na bieżąco z rozwojem i osiągnięciami, a także upodobaniami dziecka.

Pomysły na wykorzystanie metryczki

Poza wskazanymi wyżej możliwościami warto potraktować to jako pamiątkę, którą w przyszłości pokażemy synowi lub córce. Dzięki temu dziecko będzie mogło zobaczyć, jak wyglądało w kolejnych miesiącach życia. Najciekawiej prezentuje się zestaw 12 metryczek z pierwszego roku życia. Metryczki można wydrukować i umieścić w pamiątkowym albumie. Taki album może być również wspaniałym prezentem na przykład da Dzień Babci czy Dziadka.

Chcesz porozmawiać o rozwoju i żywieniu Twojego dziecka?

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Chcesz porozmawiać o rozwoju i żywieniu Twojego dziecka?