Kobieta trzyma sie za ciazowy brzuch

II trymestr ciąży

II trymestr ciąży rozpoczyna się od 14. tygodnia i trwa do końca 27. tygodnia ciąży. Na ten czas przypada niezwykle intensywny rozwój dziecka. W większości przypadków w tym okresie mijają już wszystkie nieprzyjemne dolegliwości ciążowe, które towarzyszyły przyszłym mamom przez większość I trymestru. W II trymestrze ciąży mogą być już wyczuwalne pierwsze ruchy dziecka, a na USG połówkowym można już poznać jego płeć. Sprawdź, jak przebiega II trymestr ciąży – tydzień po tygodniu.
 • 13. tydzień ciąży

  Jesteś w 13. tygodniu ciąży – przed Tobą jeszcze 2/3 jej trwania. Wykorzystaj ten czas, aby jak najlepiej przygotować się do roli mamy. Dbaj o siebie, ponieważ już teraz masz wpływ na przyszłość Twojego dziecka!

 • 14. tydzień ciąży

  Rozpoczynasz właśnie II trymestr ciąży. Ciesz się tym pięknym czasem! Najbliższych kilka tygodni będzie najprzyjemniejszymi chwilami w czasie całej ciąży. Wiesz, jak duże jest już Twoje dziecko?

 • 15. tydzień ciąży

  Twoje dziecko zaczyna bardzo intensywnie rosnąć, jego masa ciała znacznie zwiększa się, a mięśnie rozrastają się gwałtownie. Jeszcze niedawno wyglądem przypominało małe ziarno ryżu, a dzisiaj waży już ok. 75 gramów!

 • 16. tydzień ciąży

  To już 16. tydzień Twojej ciąży. Z dnia na dzień maluch rośnie i przybiera na masie. Sprawdź, co u niego słychać.

 • 17. tydzień ciąży

  Rozwijający się w Tobie mały człowiek rośnie już bardzo intensywnie i z tego powodu będziesz mogła z dumą prezentować ciążowy brzuszek. Czy oswoiłaś się już z myślą, że zostaniesz mamą?

 • 18. tydzień ciąży

  W 18. tygodniu ciąży macica znajduje się w połowie wysokości między pępkiem a spojeniem łonowym. Wbrew temu, co sądzą niektórzy, to jeszcze nie są duże rozmiary. Posiadanie dużego brzuszka ciążowego wciąż przed Tobą.

 • 19. tydzień ciąży

  Zbliżasz się do połowy ciąży. Przeżywasz najlepsze chwile w tym stanie – nie męczą Cię nudności, cieszysz się ciążą! Nie możesz się doczekać, aż Twoje dziecko będzie gotowe do przyjścia na świat. Twoi bliscy na pewno też!

 • 20. tydzień ciąży

  Jesteś już na półmetku ciąży, a przed Tobą kolejne 20 tygodni. Teraz zmiany w Twoim ciele będą postępować dużo szybciej, gdyż dziecko w drugiej połowie ciąży rośnie znacznie intensywniej niż wcześniej.

 • 21. tydzień ciąży

  Zgodnie z kalendarzem ciąży - półmetek ciąży jest już za Tobą. Czeka Cię jeszcze kolejne 20 tygodni. Zmiany w Twoim organizmie nabierają tempa, a Twój brzuch ciążowy zaczyna widocznie rosnąć. Sprawdź, co się dzieje z rozwijającym się w Tobie małym człowiekiem.

 • 22. tydzień ciąży

  22 tydzień ciąży to czas, gdy Twój brzuch zaczyna robić się naprawdę duży. Pora wymienić garderobę i zadbać o swój przeciążony kręgosłup. Sprawdź, jak rośnie Twoje dziecko i jak zmienia się Twoje ciało w kolejnym tygodniu drugiej połowy ciąży.

Zapoznaj się z tematami dotyczącymi ciąży

Kobieta w ciazy przygotowuje posilek z dzieckiem

Dieta w ciąży

Sprawdź, co jeść w ciąży, a także czego unikać i jak komponować codzienną dietę w ciąży.

Sprawdź artykuły
karmienie-piersia 1.png

Karmienie piersią

Zapoznaj się z artykułami i poradami dla mam karmiących piersią.

Sprawdź artykuły
dieta-czas-laktacji (1).png

Dieta w czasie laktacji

Zapoznaj się z artykułami i poradami żywieniowymi dla mam w trakcie laktacji.

Sprawdź artykuły