Mloda para cieszy sie na wiadomosc o dziecku

Planowanie ciąży

Ciąża jest wyjątkowym okresem w życiu każdego przyszłego rodzica, wymagającym wcześniejszego przygotowania – zarówno ze strony kobiety, jak i mężczyzny. Kluczowe znaczenie ma styl życia – właściwe odżywianie oraz aktywność fizyczna. Przed planowaną ciążą warto również odwiedzić lekarza i wykonać podstawowe badania. Sprawdź, jak jeszcze można przygotować się do ciąży.
 • Szkoła rodzenia – czy warto? Najczęstsze pytania

  Wyobrażenia przyszłych rodziców dotyczące szkoły rodzenia są różne. Zwykle zajęcia kojarzą się z nauką kąpieli i przewijania noworodka. Jest to jednak tylko część wiedzy, jaką można zdobyć podczas spotkań. Szkoła rodzenia to przede wszystkim ułatwienie dla mamy w fizycznym przygotowaniu się do porodu i w jego przebiegu. Czy warto więc skorzystać ze szkoły rodzenia? Na czym polegają zajęcia i czego można się podczas nich nauczyć?

 • Wszystko, co o urlopie ojcowskim powinien wiedzieć przyszły tata

  W obecnych czasach podział ról w rodzinie jest inny niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Dziś opieka nad dzieckiem to zadanie zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Trend ten zauważył również ustawodawca, zwiększając uprawnienia ojca związane z rodzicielstwem. Może on skorzystać z urlopu ojcowskiego i pobierać z tego tytułu zasiłek z ZUS. Jakie inne uprawnienia przysługują młodemu ojcu? Ile trwa urlop ojcowski i kto za niego płaci?

 • Wszystko, co o urlopie macierzyńskim powinna wiedzieć przyszła mama

  Przepisów prawnych dotyczących urlopu macierzyńskiego i innych uprawnień kobiet związanych z rodzicielstwem jest wiele. Dodatkowo są one porozrzucane po różnych aktach prawnych. Dlatego warto zawczasu poznać podstawowe zasady i dowiedzieć się ile trwa urlop macierzyński, komu się należy i czy jest płatny.

 • Najlepszym lekarstwem jest zdrowy tryb życia

  Coraz więcej wskazuje na to, że liczne choroby cywilizacyjne mogą mieć swój początek w najwcześniejszych momentach życia.

 • Recepta na długie życie

  Zdrowie oraz styl życie rodziców w istotny sposób wpływają na rozwój dziecka jeszcze przed poczęciem.

 • Ciąża w każdym wieku

  Decyzja o założeniu rodziny jest bardzo złożona. Podejmując ją zastanów się nad swoją sytuacją psychologiczną, społeczną oraz materialną.

 • Zadbaj o relaks w ciąży

  Starając się o dziecko warto poświęcić więcej czasu na wzajemne budowanie relacji z partnerem. Jego wsparcie i zrozumienie będzie niezbędne, gdy przyjdzie Wam zmierzyć się z nowymi rolami rodziców.

 • Zdrowie przyszłej mamy

  Twój lekarz prowadzący już na pierwszej wizycie powinien przeprowadzić z Tobą wywiad położniczy , w którym musi dopytać się o przebieg dotychczasowych ciąż, sposób ich zakończenia, choroby i problemy ginekologiczne jakie miałaś wcześniej.

 • Testy ciążowe

  Na rynku dostępnych jest wiele testów różnego rodzaju, kupuje się je w aptekach lub drogeriach.

 • Badania kontrolne (przed ciążą)

  Podstawą dobrze dobranych badań jest właściwie przeprowadzony przez ginekologa wywiad rodzinny.

Zapoznaj się z tematami dotyczącymi ciąży

Kobieta w ciazy przygotowuje posilek z dzieckiem

Dieta w ciąży

Sprawdź, co jeść w ciąży, a także czego unikać i jak komponować codzienną dietę w ciąży.

Sprawdź artykuły
karmienie-piersia 1.png

Karmienie piersią

Zapoznaj się z artykułami i poradami dla mam karmiących piersią.

Sprawdź artykuły
dieta-czas-laktacji (1).png

Dieta w czasie laktacji

Zapoznaj się z artykułami i poradami żywieniowymi dla mam w trakcie laktacji.

Sprawdź artykuły