Recepta na długie życie

1 min
Mezczyzna i kobieta tula sie do siebie stojac w lesie zima

Zdrowie oraz styl życie rodziców w istotny sposób wpływają na rozwój dziecka jeszcze przed poczęciem.

  Mezczyzna i kobieta tula sie do siebie stojac w lesie zima
  Mezczyzna i kobieta tula sie do siebie stojac w lesie zima

  Wyobraź sobie, że istnieje sposób, by dać dziecku szansę na długie i zdrowe życie. Brzmi to jak czary lub mocno przesadzona reklama? Mylisz się. Naprawdę jest to możliwe. Potwierdzają to odkrycia naukowe związane z epigenetyką i Programowaniem żywieniowym we wczesnym okresie życia (ENP)

  Programowanie żywieniowe we wczesnym okresie życia pokazuje, że zdrowie niemowląt, dzieci i osób dorosłych to nie jest kwestia szczęścia bądź jego braku. Owszem, pewną rolę może odgrywać przypadek, nauka pokazuje jednak, że kluczowe czynniki we wczesnym okresie życia mają długotrwałe znaczenie dla zdrowia w kolejnych latach życia.

  Twoje (i taty) zdrowie oraz styl życia w istotny sposób wpływają na rozwój Waszego dziecka jeszcze przed poczęciem. Odpowiednio zbilansowana i zdrowa dieta oraz dbanie o swoje otoczenie i postępowanie jeszcze zanim dziecko zostanie poczęte a następnie w pierwszych latach jego życia to fundament zdrowia na długie lata.

  W życiu nic nie jest pewne, a czarodziejskie zaklęcia działają tylko w bajkach, ale stosowanie się do zasad Programowania żywieniowego we wczesnym okresie życia może pomóc zbudować mocne fundamenty dla zdrowia Twojego dziecka na całe życie.

  Oceń ten artykuł: