Chociaż gorączka u niemowlęcia nie musi oznaczać poważnej choroby, to nigdy nie należy jej ignorować. Podwyższona temperatura może wskazywać na rozwój infekcji ale niekonieczne. Bywa tak, że jest skutkiem np. przegrzania. Jeśli gorączka u dziecka utrzymuje się u dłużej niż 2-3 dni, należy niezwłocznie udać się do lekarza pediatry. Dowiedz się, dlaczego pojawia się gorączka u niemowlęcia i jak ją obniżyć.
Nauka korzystania z nocnika to duży krok dla dzieci i ich rodziców. Sekret sukcesu? Wyczucie czasu i cierpliwość. Czy to już czas na rozpoczęcie przygody? Jak nauczyć dziecko siusiania do nocnika? Poniżej spróbujemy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.
Odpieluchowanie dziecka, czyli rezygnacja z korzystania z pampersów lub też pieluszek wielorazowych to jeden z przełomowych momentów w rozwoju każdego dziecka. To także ważny moment dla rodziców choć wielu z nich twierdzi, że nauczenie malucha korzystania z nocnika lub toalety to nie lada wyzwanie. Jak odpieluchować dziecko? Kiedy jest na to najlepszy moment? Czy jest jakiś sprawdzony sposób by zrobić to szybko i skutecznie? Podpowiadamy, jakie są oznaki tego, że dziecko jest gotowe na odpieluchowanie, a także jak zadbać o to by nauka przebiegała w bezstresowy zarówno dla dziecka jak i dla rodziców sposób.
Stosując się do zasad Programowania żywieniowego we wczesnym okresie życia możesz korzystnie wpłynąć na prawidłowy rozwój wzroku.
Do rozwoju mocnego organizmu i zdrowego metabolizmu Twoje dziecko potrzebuje odpowiednich substancji odżywczych, podawanych we właściwych proporcjach już od chwili poczęcia oraz przez kilka pierwszych lat życia.
W filmie dowiesz się o tym, jak i kiedy dziecko powinno nauczyć się chodzić oraz jakie zabawki mogą wspomóc ten proces.
Jako wcześniaka określa się malucha urodzonego między 22. a 37 tygodniem ciąży. O niemowlę, które przedwcześnie przyszło na świat, należy się szczególnie troszczyć – chodzi zarówno o opiekę medyczną, jak i o troskę oraz miłość rodziców. Jak zatem dbać o wcześniaka i karmić go, aby prawidłowo się rozwijał?
Kiedy pojawiają się problemy z laktacją, wiele mam zniechęca się i zaprzestaje karmienia naturalnego. Tymczasem kryzys laktacyjny i inne trudności związane z karmieniem piersią najczęściej można przezwyciężyć.
Chłodne, mniej słoneczne dni, zmienna temperatura i opady to oznaki typowej jesiennej pogody. Nie bez powodu więc okres przedzimowy jest sezonem zwiększonej zachorowalności na infekcje górnych dróg oddechowych, w tym na grypę. Większość infekcji górnych dróg oddechowych to potocznie zwane przeziębienia, czyli zazwyczaj łagodnie przebiegające infekcje wirusowe objawiające się katarem, kaszlem, bólem gardła i gorączką. W okresie jesienno-zimowym najmłodsi szczególnie łatwo się przeziębiają. W dzisiejszych czasach pandemii COVID 19 szczególnie ważne jest, aby wiedzieć, jak rozpoznać infekcję i jak postępować w przypadku pojawienia się jej symptomów u dziecka.
Odporność dziecka trzeba wzmacniać przez 365 dni w roku! Dzięki temu jeszcze lepiej przygotujecie się na sezon jesienno-zimowy, gdy znacznie rośnie ryzyko pojawienia się infekcji. Co robić zimą, jak żywić dziecko wiosną, a o co zadbać latem? Sprawdź!