W filmie dowiesz się o tym, jak i kiedy dziecko powinno nauczyć się chodzić oraz jakie zabawki mogą wspomóc ten proces.
Odbieranie dźwięków ma wpływ na rozwój mowy. Dziecko zapamiętuje dźwięki już od 4. miesiąca ciąży.
W okresie przedszkolnym wciąż intensywnie rozwija się mózg oraz tkanki nerwowe, od których zależy sprawna pamięć, rozwój funkcji poznawczych i zdobywanie przez dziecko nowych umiejętności, a także cały przyszły proces uczenia się.
Rozstanie to trudny moment zarówno dla mamy, jak i dziecka.
Dotyk rozwija się jako pierwszy ze zmysłów, a dla małego dziecka stanowi podstawowy środek komunikacji ze światem.
Pojawienie się kolejnego dziecka w Waszej rodzinie daje wiele radości i wzruszeń. Oznacza też jednak nowe wyzwania, z którymi będzie musiała się zmierzyć przede wszystkim mama. Przyjście na świat drugiego potomka może okazać się jeszcze większą rewolucją niż narodziny pierwszego. Czasami może się nawet wydawać, że choć liczba dzieci się jedynie zdwoiła, to zadań przybyło kilka razy więcej. Jak się przygotować do roli podwójnej mamy? Dowiedz się, co zrobić, aby sprostać temu niełatwemu zadaniu!
Pierwszy bunt dziecka pojawia się miedzy 18. a 26. miesiącem życia, następnego można się spodziewać dopiero w okresie dojrzewania.
Umiejętność komunikowania się za pomocą słów stymuluje rozwój dziecka pomagając mu nawiązać relacje z otoczeniem i zrozumieć świat wokół niego.
Malutkiemu dziecku potrzebne są książki, które stymulują wszystkie zmysły.
W psychologii rozwój dziecka określa się mianem rozwoju psychoruchowego, w którym motoryka jest ściśle powiązana z czynnościami poznawczymi i emocjami.