Mózg - budowanie supernarządu

1 min
Mama trzyma na rekach dziecko karmiac je lyzeczka

Stosując się do zasad Programowania Żywieniowego we wczesnym okresie życia możesz korzystnie wpłynąć na rozwój mózgu Twojego dziecka.

  Mama trzyma na rekach dziecko karmiac je lyzeczka
  Mama trzyma na rekach dziecko karmiac je lyzeczka

  Na samym początku Twoje dziecko to jedna komórka. W chwili narodzin jego mózg liczy już 100 miliardów komórek nerwowych (neuronów), z których każda tworzy 2 500 połączeń, czyli synaps. W ciągu najbliższych dwóch lat, gdy dziecko będzie się uczyło, w jego mózgu w każdej sekundzie powstawać będą dwa miliony nowych połączeń, tak by ostatecznie każdy neuron wyposażyć w 15 000 synaps. To poważne zadanie. Pomóc w nim może przestrzeganie zasad Programowania żywieniowego we wczesnym okresie życia (ENP).

   

  Mózg to najbardziej energochłonny narząd organizmu. Do budowy synaps, błon i neuroprzekaźników wymaga substancji odżywczych, m.in. kwasów Omega-3 podawanych w odpowiednich ilościach i odpowiednich proporcjach.

  Neurony i synapsy nie są odpowiedzialne jedynie za myślenie. Odgrywają również istotną rolę w rozwoju funkcji motorycznych, czuciowych i metabolicznych ale również prawidłowe widzenie, słyszenie, odczuwanie smaku oraz w komunikacji z innymi narządami za pośrednictwem nerwów i hormonów.

  Nawet krótkie okresy niedożywienia w czasie ciąży i po narodzinach mogą negatywnie wpływać na rozwój mózgu Twojego dziecka i wiązać się z ryzykiem zaburzeń poznawczych, emocjonalnych i fizycznych. Stosując się do zasad Programowania żywieniowego we wczesnym okresie życia możesz korzystnie wpłynąć na rozwój mózgu Twojego dziecka.

  Oceń ten artykuł: