Stosując się do zasad Programowania żywieniowego we wczesnym okresie życia możesz korzystnie wpłynąć na prawidłowy rozwój wzroku.

Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów człowieka. Noworodek tuż po urodzeniu widzi niewyraźnie i nie rozróżnia kolorów. Dodatkowo widzi świat do góry nogami, bo jego mózg musi się dopiero nauczyć przetwarzać obraz odbity na siatkówce w oku.

Programowanie Żywieniowe we wczesnym okresie życia ma duży wpływ na zdrowie Twojego dziecka w przyszłości, rozwój jego mózgu i wzroku czy funkcjonowanie metabolizmu. Zapewnij dziecku fundamenty zdrowia na przyszłość.

Noworodek dostrzega tylko kontrastowe połączenia wzorów, barw - widzi lepiej na obrzeżach, niż to, co ma przed oczyma, dostrzega tylko powolny ruch, nie widzi trójwymiarowości świata. Dopiero w ciągu kilkunastu pierwszych miesięcy życia wzrok zyskuje na ostrości i około pierwszego roku życia jest na poziomie 50% ostrości widzenia osoby dorosłej – wtedy zaczyna również rozróżniać kolory aż do opanowania pełnej palety barw.

Trójwymiarowość dziecko zaczyna widzieć dobrze po 4. miesiącu życia. Prawidłowy rozwój wzroku możesz wspierać poprzez odpowiednią stymulację tego narządu oraz dostarczanie dziecku właściwych składników odżywczych – zgodnie z zasadami Programowania żywieniowego we wczesnym okresie życia.

Przyszłość zaczyna się dziś