Rodzic przystawia pod usta dziecka lyzke z jedzeniem

O alergii pokarmowej

O alergii pokarmowej
 • Nietolerancja laktozy u dziecka – przyczyny i objawy

  Nietolerancja laktozy to jedna z najczęstszych nietolerancji pokarmowych występujących u dzieci. Spowodowana jest brakiem zdolności lub upośledzeniem wytwarzania przez organizm enzymu laktazy, który jest niezbędny do rozłożenia laktozy – cukru znajdującego się w mleku. Każdy zjedzony przez dziecko posiłek zawierający mleko lub jego przetwory spowoduje nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

 • Alergie i nietolerancja pokarmowa u dzieci

  Jedną z obaw rodziców wprowadzających nowe dania w jadłospisie dziecka są alergie i nietolerancje pokarmowe, dlatego nowe produkty powinno się wprowadzać osobno i stopniowo, obserwując reakcję dziecka.

 • Czy moje dziecko będzie alergikiem?

  Alergia to nadmierna reakcja systemu obronnego organizmu na obecność w nim ciał obcych czyli tzw. antygenów. Z roku na rok liczba alergików wśród dzieci rośnie, a zmiany uczuleniowe pojawiają już u miesięcznych niemowląt.

 • Nietolerancja laktozy u niemowląt

  Laktoza jest dwucukrem, który występuje w mleku matki, krowim oraz w mleku wszystkich innych ssaków. Zdolność do rozkładania laktozy w przewodzie pokarmowym pojawia się już w 30. tygodniu życia płodowego.

Zapoznaj się z tematami alergii pokarmowej

Dziecko z piegami siedzi na krzesle do karmienia

Alergia pokarmowa, a żywienie

Dowiedz się więcej o alergii niemowląt.

Sprawdź artykuły
Rodzice wspolnie trzymaja dziecko na rekach tulac je

Profilaktyka alergii

Dowiedz się więcej o profilaktyce podczas alergii pokarmowej.

Sprawdź artykuły