Ćwiczenia fizyczne przynoszą korzyść zarówno dla zdrowia, jak i poprawiają samopoczucie. Te wykonywane w trakcie ciąży pozwolą Ci przygotować się do porodu, a aktywność fizyczna po przyjściu niemowlęcia na świat pozwoli na szybszy powrót do formy. Ćwiczenia z dzieckiem korzystnie wpływają też na jego rozwój.
Zapraszamy do cyklu ćwiczeń opracowanych przez Kasię Witek, mamę i instruktorkę fitness z 11-letnim doświadczeniem zawodowym.

Rozgrzewka

Każdy trening powinien być zawsze poprzedzony rozgrzewką – to bardzo istotny element aktywności fizycznej. Rozgrzewka obejmuje wszystkie części ciała i obniża ryzyko kontuzji. Dzięki niej przygotujesz mięśnie do wysiłku i aktywnie rozpoczniesz właściwą część treningu.

Mama w formie - trening dla młodych mam

Dzięki regularnie wykonywanemu treningowi, zadbasz o mięśnie brzucha, które w trakcie ciąży straciły sprężystość, podniesiesz też pośladki. Zaangażujesz różne partie ciała: ręce, ramiona i nogi. Ćwiczenia pomogą Ci w wysmukleniu całej sylwetki. 

Mama w formie z piłką

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną są świetne zarówno dla kobiet w ciąży, jak i młodych mam. Gimnastyka wykorzystująca piłkę wzmacnia mięśnie szkieletowe, odpowiedzialne za prawidłową postawę ciała. Po treningu poczujesz odprężenie i rozluźnienie mięśni.

Plecy bez bólu

Ten zestaw ćwiczeń na ból kręgosłupa powinien przynieść Ci ulgę w dolegliwościach – rozluźni napięte mięśnie grzbietu i poprawi ruchomość w stawach. Ćwiczenia wykonuj powoli i dokładnie.

Przygotuj się do porodu

Ten zestaw ćwiczeń pomoże Ci przygotować się do porodu – dotleni Twój organizm, poprawi krążenie, rozluźni mięśnie i uelastyczni stawy. W trakcie treningu będziesz pracować nad mięśniami dna miednicy, które są szczególnie nadwyrężane w okresie ciąży i podczas porodu. 

Mama ćwiczy z dzieckiem

Jeżeli Twoje dziecko skończyło pół roku i samodzielnie trzyma główkę, te ćwiczenia możecie wykonywać wspólnie. Zaprezentowany trening zawiera elementy turlania i przetaczania się na boki – takie ćwiczenia to nie tylko forma wspólnej zabawy, ale także sposób na rozwijanie mózgu i zmysłów dziecka.