BL-Szkola-Rodzenia-Bebiprogram-Hero.png

Kalendarz ciąży

Dowiedz się, jak przebiega ciąża tydzień po tygodniu. Sprawdź, jaki tydzień ciąży rozpoczyna kolejny trymestr. Pomoże ci w tym poniższy kalendarz ciąży!

Jeśli chcesz dowiedzieć się, w którym tygodniu ciąży jesteś, a także określić przybliżoną datę porodu, skorzystaj z kalkulatora ciąży.

Pierwszy trymestr

Pierwszy trymestr

I trymestr ciąży trwa do 12. tygodnia ciąży. To czas zapłodnienia, rozwoju dziecka, a także pierwszych zmian w kobiecej organizmie. Na tym etapie ciąży należy wybrać lekarza prowadzącego, wykonać podstawowe badania, w tym m.in. pierwsze USG. W I trymestrze ciąży wiele kobiet boryka się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, które mogą znacznie obniżać jakość życia. Wahania nastroju, zmęczenie czy mdłości – to objawy ciąży typowe dla I trymestru. Sprawdź, jak przebiega I trymestr ciąży – tydzień po tygodniu.

Wybierz tydzień ciąży:

Drugi trymestr

Drugi ttrymestr

II trymestr ciąży rozpoczyna się od 13. tygodnia i trwa do końca 27. tygodnia ciąży. Na ten czas przypada niezwykle intensywny rozwój dziecka. W większości przypadków w tym okresie mijają już wszystkie nieprzyjemne dolegliwości ciążowe, które towarzyszyły przyszłym mamom przez większość I trymestru. W II trymestrze ciąży mogą być już wyczuwalne pierwsze ruchy dziecka, a na USG połówkowym można już poznać jego płeć. Sprawdź, jak przebiega II trymestr ciąży – tydzień po tygodniu.

Wybierz tydzień ciąży:

Trzeci trymestr

Trzeci trymestr

III trymestr ciąży rozpoczyna się od 27. tygodnia i trwa do jej rozwiązania, czyli 39-40. tygodnia ciąży. W tym czasie brzuszek ciążowy jest już coraz bardziej widoczny, a ruchy dziecka – mocno wyczuwalne. III trymestr ciąży to czas przygotowań na narodziny nowego członka rodziny – możesz zapisać się do szkoły rodzenia, rozpocząć kompletowanie wyprawki dla noworodka, a także urządzać dla niego pokoik. Sprawdź, jak przebiega III trymestr ciąży – tydzień po tygodniu.

Wybierz tydzień ciąży:

Paczka BBC + próbka.png

Dowiedz się więcej w bezpłatnej szkole rodzenia BebiProgram.

Rejestrując się otrzymujesz dostęp do specjalistycznych materiałów.

DOŁĄCZ!

Chcesz porozmawiać o rozwoju i żywieniu Twojego dziecka?

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Chcesz porozmawiać o rozwoju i żywieniu Twojego dziecka?